| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
DRUK I WYCINANIE
OBRÓBKA PLOTEROWA
GADŻETY REKLAMOWE
DRUK PERSONALIZOWANY
PRÓBKI I WZORNIKI


        

 


Wymiary
Format użytku
Rozmiar użytku to prostokąt którego wymiary maksymalne i minimalne zależą od kilku czynników: wybranego materiału, rodzaju znakowania , sposobie cięcia po znakowaniu. Wszystkie ograniczenia są uwzględnione w kalkulatorze; w razie problemów należy postępować zgodnie z komunikatami kalkulatora.
Format projektu
Jest to rozmiar (w milimetrach) przygotowywanego pliku (użytek wraz ze spadem). - (użytek wraz ze spadem)
Spad
Tło pracy oraz wszystkie obiekty przylegające do krawędzi użytku należy wyprowadzić na spad poza krawędź użytku. Przy tej pracy spad wynosi 2 mm z każdej strony.


Grafika
Model kolorów
Pracę należy przygotować w modelu CMYK (nie dotyczy prac z uzyciem dodatkowych kolorów), jeżeli występują w pracy obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa. 
Miesznie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji. 
Czarna apla
Aby uzyskać pełną, ciemną czerń należy użyć koloru czarnego zbudowanego ze składowych 33%C 33%M 33%Y 100%K. 
 
Przejścia tonalne
Nie stosuj przejść tonalnych do wartości mniejszej niż 5%.
Optymalna rozdzielczość
Optymalną rozdzielczością dla grafiki rastrowej i zdjęć jest 600dpi.
Rozmieszczenie obiektów
Obracając projekt o -90 stopni należy sprawdzić czy mapy bitowe obracają się poprawnie.

Wszystkie teksty umieszczaj na osobnej warstwie (górnej).

W przypadku zapisu jako CDR pracę należy zgrupować oraz zamienić czcionki na krzywe.
W pliku należy zdefiniować format strony zgodny z w.w. formatem projektu a projekt umieścić centralnie na stronie.
W przypadku zapisu jako EPS projektu bez tła (białego) należy go ograniczyć ramką o wymiarach zgodnych z w.w. formatem projektu.


Z uwagi na tolerancję pozycjonowania podłoża mogą wystąpić pewne przesunięcia pracy względem użytku. Dlatego odradzamy umieszczania wokół projektu wszelkiego rodzaju ramek, których niecentryczność na użytku może być widoczna.

Wszystkie strony w pliku powinny mieć tę samą orientację. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku wydruków składanych, czy po złożeniu obie strony mają poprawną orientację. 
Użytki domyślnie odwracane są „Head to Head".

UWAGA!
Druk na kolorowych materiałach, za wyjątkiem: mlecznego plexi, białego laminatu i białego PCV, wymaga białego poddruku.
Należy przygotować dodatkowy projekt na biały poddruk.
Na bezbarwnym plexi nadruki są wykonywane z drugiej strony (w odbiciu lustrzanym), następnie nakładana jest biała farba.

Kolor biały
Ploter UV ma możliwość druku w białym kolorze. Daje to możliwość druku tylko białym lub CMYKiem z użyciem białego poddruku na kolorowych i przezroczystych materiałach.
Aby zamówić produkty z białym poddrukiem należy przygotować dokument składający się z {stron} {dodstr} stron:
 
  1. pierwsza strona z kolorowym projektem,
  2. druga strona z białym poddrukiem (tylko na kolorowych i bezbarwnych materiałach
  3. trzecia strona z kształtem do wycinania krzywoliniowego (tylko wtedy, gdy zaznaczono taką opcję).
 Można przygotować również oddzielne pliki - jeden z projektem kolorowym (z dopiskiem „kolor” w nazwie pliku), drugi z poddrukiem (plik z białym musi mieć w nazwie słowo „bialy"), opcjonalnie trzeci z kształtem do wycięcia (ze słowem „ciecie” w nazwie).
Tak przygotowane pliki należy spakować do formatu ZIP albo 7z.
Przykład:
    personalizowane karty przezroczyste, 60 kart kolorowych i wspólny poddruk, pliki mają nazwy:
    karty_przezroczyste_kolor.pdf (60 stron kolorowych), karty_bialy_60x.pdf (1 strona czarno-biała).


Przygotowanie pliku z poddrukiem
Projekt należy skopiować do oddzielnego pliku i zamienić wszystkie kolory na czarny (100% K). Zamiana czarnego na biały następuje w oprogramowaniu maszyny.
Ze względu na występujące różnice w dopasowywaniu kolorów, elementy z poddruku powinny być mniejsze od ich kolorowych odpowiedników o 0.1 mm.
Jeżeli tworzą Państwo projekty w CorelDRAW, to do wypełnionych na czarno obiektów należy dodać biały kontur grubości 0.1 mm. Przy projektowaniu należy uwzględnić fakt, że w przypadku cienkich kresek (np. w drobnych fontach) nie będzie możliwości zawężenia poddruku względem projektu, co może niekorzystnie wpłynąć na jakość wydruku.


Pod małe teksty w kolorze czarnym (100% black) poddruk nie jest wymagany.

UWAGA!
Obiekty w kolorze białym zdefiniowanym jako C0%, M0%, Y0%, K0% nie będą wydrukowane.
Zapis do pliku
Formaty plików
Preferowane: PDF, EPS, PRN
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). Do zleceń z tymi plikami doliczamy 3,5 zł za przygotowanie pliku PDF.
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
PDF, EPS, PRN, a także TIFF i JPG w rozdzielczości 600 dpi
Akceptowane: (niepolecane) CDR, TIFF i JPG (w rozdzielczości innej niż  600 dpi). Do zleceń z tymi plikami doliczamy 3,5 zł za przygotowanie pliku PDF.
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
Uwagi
Jeśli w pracy występuje tekst pamiętaj, że przed zapisaniem pracy należy zamienić go na krzywe lub osadzić czcionki w pliku (w plikach PDF).
Nie rasteryzuj tekstów!!!

 Jeśli praca zawiera więcej niż jedną stronę, zapisz wszystkie strony w jednym pliku. Jeśli wybrany przez ciebie format nie pozwala na taki zapis, zapisz dwa odrębne pliki z nazwami awers i rewers. (np.: projekt_awers.tiff, projekt_rewers.tiff)
 

Projekt z wieloma użytkami
Jeżeli zamawiamy kilka elementów tego samego rozmiaru (np. 3 tabliczki, albo karty personalizowane) można przygotować plik PDF na którym jedna strona jest na jeden użytek. Jeżeli chcemy drukować po 1 tabliczce, ale jedną z tabliczek chcemy wydrukować 2 razy, to w projekcie musimy powielić ją na 2 stronach.
Można też przygotować różne pliki z jednym projektem, a na końcu nazwy pliku umieścić ilość użytków (napis _?x na końcu nazwy pliku), np:
tabliczka_wc_14x.pdf, tabliczka_łazienka_7x.pdf, itd.
Jeżeli zaznaczono opcję wycinania krzywoliniowego, to projekt z kształtem do wycięcia należy zapisać w oddzielnym pliku (ze słowem „ciecie” w nazwie).
Do projektów można dołączyć podgląd (ze słowem „podglad” w nazwie pliku).
W przypadku projektów z poddrukiem sposób przygotowania plików został opisany w sekcji Grafika (powyżej). 
 
Jeśli wysyłasz więcej niż jeden plik, spakuj pliki do formatu ZIP.

 W przypadku zapisu TIFF, należy zapisać plik jako jedna warstwa, bez dodatkowych kanałów.

 W przypadku skomplikowanych projektów zawierających wiele warstw, nachodzące na siebie grafiki, cienie, przezroczystości itp. należy, na ile jest to możliwe, spłaszczyć do jednego obrazu tła, zachowując w postaci wektorowej jedynie teksty, loga, linie i inne istotne elementy projektu.
W szczególności problem dotyczy programu CorelDRAW X4, gdzie w skrajnym przypadku pomimo prawidłowo wyglądającego pliku PDF na wydruku mogą pojawić się błędy.


Informacje dodatkowe
Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL