| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
DRUK I WYCINANIE
OBRÓBKA PLOTEROWA
GADŻETY REKLAMOWE
DRUK PERSONALIZOWANY
PRÓBKI I WZORNIKI


        

Plakaty/Kalendarze wielkoformatowe

 
Wymiary
Format użytku
Rozmiar użytków są zgodne z rozmiarami wybieranymi w kalkulatorze. Odpowiadają wymiarom plakatu wyświetlanych po kliknięciu na ikone formatu. (Tolerancja wymiaru ±2mm)
Format projektu
Jest to rozmiar (w milimetrach) przygotowywanego pliku. - (kalkulator podpowiada wymiary projektu ze spadami po kliknięciu na odpowiednią ikonę)

UWAGA!
Nawet jeśli twoja praca nie posiada tła wyprowadzonego na spad, format projektu musi być zachowany. Dlatego format projektu należy ograniczyć prostokątem na najniższej warstwie, bez konturu (outline) i wypełnienia, lub (w przypadku pliku rastrowego) odpowiednio wykadrować projekt tak aby miał on odpowiednie wymiary.
Spad
Tło pracy oraz wszystkie obiekty przylegające do krawędzi użytku należy wyprowadzić na spad poza krawędź użytku. Obecnie wymagany spad wynosi 3 mm z każdej strony. 


Grafika
Model kolorów
Pracę należy przygotować w modelu CMYK (nie dotyczy prac z uzyciem dodatkowych kolorów), jeżeli występują w pracy obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa. 
Miesznie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji. 

Uwaga
Kolory spotowe, mieszanie różnych modeli kolorów w jednym projekcie (rgb i cmyk w plku *cdr) oraz dodatkowe kanały alfa mogą drastycznie zmienić kolorystykę wydruku.
Aple kolorowe
W przypadku występowania w pracy dużych obszarów o jednolitym kolorze zalecamy zmodyfikowanie projektu wprowadzając do tych obszarów szum lub drobną teksturę.
Czarna apla
Dla uzyskania głębokiej czerni nie ma potrzeby dodawania pozostałych składowych CMY.
Przejścia tonalne
Nie stosuj przejść tonalnych do wartości mniejszej niż 5%.
Do przejścia tonalnego dodaj szum, aby uniknąć pasmowania.
Optymalna rozdzielczość
200-300 dpi jeśli w projekcie występuje tekst wielkości poniżej 20pkt.
W pozostałych przypadkach zalecamy nie mniej niż 150 dpi
Rozmieszczenie użytków
Istotne obiekty (zdjęcia, grafika, teksty) nie powinny znajdować się w odległości mniejszej niż 10 mm od krawędzi formatu użytku.
W przypadku prac listwowanych odległość istotnych elementów nie powinna być mniejsza niż 20mm od górnej i dolnej krawędzi.

W przypadku zapisu jako CDR pracę należy zgrupować oraz zamienić czcionki na krzywe.
W pliku należy zdefiniować format strony zgodny z formatem projektu a projekt umieścić centralnie na stronie.
W przypadku zapisu jako EPS projektu bez tła (białego) należy go ograniczyć białą ramką o wymiarach zgodnych z formatem projektu.


Zapis do pliku
Formaty plików
Preferowane:  JPG (z minimalną kompresją), TIF (z włączoną kompresją LZW -zastosowanie innego rodzaju kompresji spowoduje błędną interpretację pliku)

Akceptowane:  CDR (do wersji X4)

Uwagi
W przypadku dostarczenia pracy w formacie CDR należy:
- zamienić wszystkie teksty na krzywe
- w przypadku skomplikowanych projektów zawierających wiele warstw, nachodzące na siebie grafiki, cienie, przezroczystości itp. należy, na ile jest to możliwe, spłaszczyć do jednego obrazu tła, zachowując w postaci wektorowej jedynie teksty, loga, linie i inne istotne elementy projektu.
- dołączyć podgląd pliku w formacie jpg wielkości 200-300kB. pozwalający nam jednoznacznie zweryfikować poprawność otrzymanego materiału.Informacje dodatkowe
Uwagi
W przypadku braku dołączonego pliku podglądu zlecenie zostaje wykonane na odpowiedzialność zleceniodawcy, nie ponosi odpowiedzialności za niepoprawną interpretację zlecenia.

Nie można dołączyć kilku projektów do jednego zamówienia. Do każdego projektu należy zdefiniować odrębne zlecenie.


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.