| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
KASETONY I LITERY
DRUK I WYCINANIE
GADŻETY REKLAMOWE
PRÓBKI I WZORNIKI


        

Nalepki i etykiety

 
Specyfikacja produktu
EtykietyEtykiety samoprzylepne, znajdują zastosowanie w wielu branżach. Podstawową ich funkcją jest informowanie i ostrzeganie, jednak coraz to częściej te funkcje łączone są z działaniami marketingowymi, reklamowymi pozycjonującymi produkt na tle konkurencji.  

Dostępne materiały samoprzylepne: 
Papier samoprzylepny. 
Folia samoprzylepna biała błyszcząca. 
Folia samoprzylepna biała matowa. 
Folia Srebrna. 
Folia Przezroczysta (Druk CMYK) 
Folia Przezroczysta (Druk Biały + CMYK)
Folia barwiona w masie (Liquid Gold/Silver)

Uszlachetnianie:
W zależności od rodzaju materiału dostępne są różne formy uszlachetniania/zabezpieczania powierzchni etykiet : laminowanie na zimno laminatem błyszczącym poliestrowym, laminowanie na gorąco laminatem polipropylenowym matowym i błyszczącym oraz lakierowanie UV.

Dostarczamy etykiety na rolkach, w arkuszach lub w rulonie, z opcją zdejmowania ażuru (niepotrzebnej części materiału samoprzylepnego). Dzięki temu mogą one być stosowane do automatycznej, półautomatycznej lub ręcznej aplikacji na produkty.
Opcjonalnie nasze etykiety można personalizować, opatrywać każdą etykietę zmiennymi danymi.

Etykiety mogą być zamawiane w trzech wariantach w zależności od złożoności linii cięcia:linie proste, dowolne, podstawowe kształty (prostokąt, koło, elipsa, owal,  trókąt, romb, trapez, wielokąty foremne, wieloboki z zaokrąglonymi rogami  itp) oraz etykiety o bardziej skomplikowanych kształtach np. wieloramienne gwiazdy czy etykiety z wycięciami w środku. Warianty te różnią się znacząco ceną a dzięki dostępnemu podziałowi możemy zaoferować optymalne dla Klienta rozwiązania.


 

Forma dostarczenia etykiet
Forma dostarczenia:
  1. Etykiety na gilzach - do automatycznej lub półautomatycznej aplikacji (gilza - rolka wykonane z grubej tektury o srednicy wewnetrznej 76mm). Etykiety zostaną dostarczone na wąskich rolkach o szerokości właściwej dla wskazanego wymiaru etykiety i wybranej orientacji. Domyślna odległość pomiędzy etykietami wynosi 5mm, a odległość od etykiety do krawędzi po 4mm z każdej strony. Odległość pomiedzy etykietami na rolce można zdefiniować samodzielnie. Jeśli nie ma to znaczenia przy aplikacji, zalecamy pozostawienie domyślnej, najtańszej opcji. Forma dostarczenia etykiet na gilzach pozwala na aplikację przy użyciu automatycznych lub półautomatycznych etykieciarek.  Przy zamawianiu etykiet na gilzach, kalkulator umożliwia zdefiniowanie kierunku nawoju oraz orientację etykiet, tak aby mogły zostać zaaplikowane na produkt we właściwy sposób. Przy zamawianiu należy zwrócić szczególną uwagę przy wpisywaniu wymiarów użytku.Pole szerokość i wysokość jednoznacznie definiują użytek. Np. wpisując w kalkulatorze kolejno szerokość/wysokość - 90/50mm, definiujemy etykietę poziomą, a 50/90mm - etykietę pionową. W przypadku etykiet na gilzach, przy których kierunek i orientacja ułożenia są istotne dla procesu aplikacji - poprawnie wpisane parametry wymiaru mają decydujące znaczenie.
  2. Etykiety rulon - do ręcznej aplikacji.  Etykiety zostaną dostarczone na wstędze zwiniętej w rulon lub dla wyższych nakładów nawinięte na zbiorczej gilzie 330mm  
  3. Etykiety arkusz. Ta forma doręczenia przewidziana jest dla etykiet w niskich nakładach, dla których nie jest dostępna opcja gilzy. Ponadto folie barwione z zadrukiem Liquid Metal oraz przezroczysta z zadrukiem Biały +CMYK są również dostępne jedynie w wariancie arkuszowym. 
W przypadku wyboru dowolnej formy dostarczenia - kalkulator wybierze wariant najkorzystniejszy dla Klienta.  


Etykiety na foliach barwionych w masieEtykiety wykonujemy na kolorowych foliach  Oracal serii 640. Mogą to być zarówno płaskie etykiety cięte po liniach prostych, o dowolnych kształtach, jak również wypukłe 3D.

Dostępne kolory folii (nr wg wzornika Oracal):  czarny - nr70,  popielaty - nr71, zielony - nr62, granatowy - nr50, czerwony - nr32,  żółty - nr21.

Nadruk/znakowanie na etykietach barwionych w masie wykonujemy tylko z użyciem kolorów metalicznych.

Dostępne kolory metalizacji: Gold - złoty, Silver - srebrny.

 


Podkład magnetycznyFolia magnetyczna jest to elastyczne tworzywo sztuczne, zawierajęce w sobie cząsteczki materiału magnetycznego, powodującego przyleganie do powierzchni metalowych (np. lodówka, samochody, metalowe tablice itp.).

Etykiety na podkładzie magnetycznym to doskonałe gadżety reklamowe, jak również materiały informacyjne i ekspozycyjne.
Istotną zaletą w stosunku do materiałów samoprzylepnych, jest możliwość wielokrotnego ich „przyklejania” i „odklejania” bez uszkodzenia.

UWAGA !!!W przypadku skrajnie niskich lub wysokich temperatur zaleca się codzienne zdejmowanie grafiki z karoserii samochodu w celu oczyszczenia powierzchni.
Zakres temperatur stosowania: od -40 C do +70C

UwagiNa krawędzi cięcia folia magnetyczna ulega minimalnemu spęcznieniu - powierzchnia unosi się lekko do góry.
Przy cięciu etykiet na krawędzi cięcia toner minimalnie odpryskuje - etykieta ma delikatną, białą obwódkę - widoczne to jest, gdy ciemna apla dochodzi do krawędzi cięcia.

Etykiety i nalepki 3D należy naklejać na gładkich, oczyszczonych i odtłuszczonych powierzchniach. Minimalna temperatura otoczenia w jakiej można naklejać etykiety i nalepki 3D wynosi 17ºC. Czas wiązania kleju do osiągnięcia pełnej wytrzymałości wynosi, w zależności od warunków min 24 godz.

UWAGA!Nie uznajemy reklamacji typu: "nie trzymają się", „odpadają", „za słaby klej" itp. Naklejki wykonujemy od kilku lat na tej samej folii; by uniknąć nieporozumień prosimy wykonać próby - Dział Obsługi Klienta D&D bezpłatnie wysyła próbki naklejek.

W przypadku zastosowań, gdzie etykiety narażone są na uszkodzenia lub ścieranie powierzchni nie zlalecamy druku na folii bez uszlachetniania.

Specyfikacje powiązane
Specyfikacja druku na Ricoh Pro C9210
Specyfikacja plotera tnącego
Specyfikacja lasera tnącego CO2


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL