| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
DRUK I WYCINANIE
OBRÓBKA PLOTEROWA
GADŻETY REKLAMOWE
DRUK PERSONALIZOWANY
PRÓBKI I WZORNIKI


        

Karty plastikowe UV

 
Wymiary
Format użytku
Rozmiar karty wynosi 85 x 54 mm. Użytek posiada zaokrąglone rogi o promieniu zaokrąglenia ok 4mm. (Patrz rysunek)..
Format projektu
Projekt musi mieć wymiary 89 x 58 mm tj. o 2 mm większe z każdej strony w stosunku do rozmiaru użytku. Jeżeli jakieś obiekty wystają poza obszar projektu należy je obciąć (Patrz rysunek)..
W przypadku druku na kartach magnetycznych na rewersie należy pozostawić niezadrukowany obszar w miejscu, gdzie naniesiony jest na karcie pasek magnetyczny(patrz szablon).

UWAGA!
Nawet jeśli twoja praca nie posiada tła wyprowadzonego na spad, format projektu musi być zachowany. Dlatego format projektu należy ograniczyć prostokątem na najniższej warstwie, bez konturu (outline) i wypełnienia, lub (w przypadku pliku rastrowego) odpowiednio wykadrować projekt tak aby miał on odpowiednie wymiary.
Spad
Tło pracy oraz wszystkie obiekty przylegające do krawędzi użytku należy wyprowadzić na spad poza krawędź użytku. Przy tej pracy spad wynosi 2 mm z każdej strony.
Karty personalizowane
Istnieje możliwość druku kart personalizowanych (np. karty z numerami seryjnymi, albo różne karty na jednym zamówieniu). W tym celu należy przygotować dwa pliki wielostronicowe: (jeden plik na awers, drugi na rewers), każda karta na odrębnej stronie. Jeżeli np. awers jest taki sam na wszystkich kartach, to plik awers.pdf powinien mieć tylko jedną stronę.
W przypadku dużej liczby kart, jeśli zrobienie personalizacji jest pracochłonne, należy wysłać osobno projekt grafiki i bazę danych z zmiennymi danymi zgodnie z instrukcją przygotowania personalizacji.
  Zobacz jak przygotować
Szablon
W celu ułatwienia projektowania nadruków na kartach magnetycznych proponujemy ściągnięcie szablonu, według którego można przygotować pracę.
  Pliki: karta_mag.cdr  

UWAGA! Szablon służy jako wzór do projektowania. Przed zapisaniem gotowego projektu szablon należy usunąć, aby nie został wydrukowany razem z użytkiem!


Grafika
Model kolorów
Pracę należy przygotować w modelu CMYK (nie dotyczy prac z uzyciem dodatkowych kolorów), jeżeli występują w pracy obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa. 
Miesznie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji. 
Czarna apla
Aby uzyskać pełną, ciemną czerń należy użyć koloru czarnego zbudowanego ze składowych 33%C 33%M 33%Y 100%K. 
 
Przejścia tonalne
Nie stosuj przejść tonalnych do wartości mniejszej niż 5%.
Optymalna rozdzielczość
Optymalną rozdzielczością dla grafiki rastrowej i zdjęć jest 600dpi.
Rozmieszczenie obiektów
Obracając projekt o -90 stopni należy sprawdzić czy mapy bitowe obracają się poprawnie.

Wszystkie teksty umieszczaj na osobnej warstwie (górnej).

W przypadku zapisu jako CDR pracę należy zgrupować oraz zamienić czcionki na krzywe.
W pliku należy zdefiniować format strony zgodny z w.w. formatem projektu a projekt umieścić centralnie na stronie.
W przypadku zapisu jako EPS projektu bez tła (białego) należy go ograniczyć ramką o wymiarach zgodnych z w.w. formatem projektu.


Z uwagi na tolerancję pozycjonowania podłoża mogą wystąpić pewne przesunięcia pracy względem użytku. Dlatego odradzamy umieszczania wokół projektu wszelkiego rodzaju ramek, których niecentryczność na użytku może być widoczna.

Wszystkie strony w pliku powinny mieć tę samą orientację. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku wydruków składanych, czy po złożeniu obie strony mają poprawną orientację. 
Użytki domyślnie odwracane są „Head to Head".

Zadruk tylnej strony karty z paskiem magnetycznym
Z uwagi na umieszczony na rewersie karty pasek magnetyczny zadruk tej strony jest ograniczony. W miejscu umiejscowienia paska magnetycznego nie można umieszczać żadnego druku. Wszystkie obiekty, oraz ewentualne tło należy odsunać o 1mm od paska. Umiejscowienie paska widoczne jest na załączonym szablonie.
Ponieważ nie ma możliwości idealnego spasowania druku względem paska, ze względów estetycznych nie zalecamy projektowania tła w pobliżu paska.


Zapis do pliku
Formaty plików
Preferowane: PDF, EPS, PRN
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). Do zleceń z tymi plikami doliczamy 3,5 zł za przygotowanie pliku PDF.
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
PDF, EPS, PRN, a także TIFF i JPG w rozdzielczości 600 dpi
Akceptowane: (niepolecane) CDR, TIFF i JPG (w rozdzielczości innej niż  600 dpi). Do zleceń z tymi plikami doliczamy 3,5 zł za przygotowanie pliku PDF.
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
Uwagi
Jeśli w pracy występuje tekst pamiętaj, że przed zapisaniem pracy należy zamienić go na krzywe lub osadzić czcionki w pliku (w plikach PDF).
Nie rasteryzuj tekstów!!!

 Jeśli praca zawiera więcej niż jedną stronę, zapisz wszystkie strony w jednym pliku. Jeśli wybrany przez ciebie format nie pozwala na taki zapis, zapisz dwa odrębne pliki z nazwami awers i rewers. (np.: projekt_awers.tiff, projekt_rewers.tiff)
 

Projekt z wieloma użytkami
Jeżeli zamawiamy kilka elementów tego samego rozmiaru (np. 3 tabliczki, albo karty personalizowane) można przygotować plik PDF na którym jedna strona jest na jeden użytek. Jeżeli chcemy drukować po 1 tabliczce, ale jedną z tabliczek chcemy wydrukować 2 razy, to w projekcie musimy powielić ją na 2 stronach.
Można też przygotować różne pliki z jednym projektem, a na końcu nazwy pliku umieścić ilość użytków (napis _?x na końcu nazwy pliku), np:
tabliczka_wc_14x.pdf, tabliczka_łazienka_7x.pdf, itd.
Jeżeli zaznaczono opcję wycinania krzywoliniowego, to projekt z kształtem do wycięcia należy zapisać w oddzielnym pliku (ze słowem „ciecie” w nazwie).
Do projektów można dołączyć podgląd (ze słowem „podglad” w nazwie pliku).
W przypadku projektów z poddrukiem sposób przygotowania plików został opisany w sekcji Grafika (powyżej). 
 
Jeśli wysyłasz więcej niż jeden plik, spakuj pliki do formatu ZIP.

 W przypadku zapisu TIFF, należy zapisać plik jako jedna warstwa, bez dodatkowych kanałów.

 W przypadku skomplikowanych projektów zawierających wiele warstw, nachodzące na siebie grafiki, cienie, przezroczystości itp. należy, na ile jest to możliwe, spłaszczyć do jednego obrazu tła, zachowując w postaci wektorowej jedynie teksty, loga, linie i inne istotne elementy projektu.
W szczególności problem dotyczy programu CorelDRAW X4, gdzie w skrajnym przypadku pomimo prawidłowo wyglądającego pliku PDF na wydruku mogą pojawić się błędy.


Informacje dodatkowe
Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL