| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
DRUK I WYCINANIE
OBRÓBKA PLOTEROWA
GADŻETY REKLAMOWE
DRUK PERSONALIZOWANY
PRÓBKI I WZORNIKI


        

Karty plastikowe UV

 
Wymiary
Format użytku
Rozmiar po obcięciu wynosi 85 x 54 mm. Użytek posiada zaokrąglone rogi o promieniu zaokrąglenia ok 4mm (Patrz rysunek).
Format projektu
Projekt musi mieć wymiary 89 x 58 mm tj. o 2 mm większe z każdej strony w stosunku do rozmiaru użytku. Jeżeli jakieś obiekty wystają poza obszar projektu należy je obciąć (Patrz rysunek).
Karty przeźroczyste​ i półprzeźroczyste nie mogą być drukowane na spad.

UWAGA!
Nawet jeśli twoja praca nie posiada tła wyprowadzonego na spad, format projektu musi być zachowany. Dlatego format projektu należy ograniczyć prostokątem na najniższej warstwie, bez konturu (outline) i wypełnienia, lub (w przypadku pliku rastrowego) odpowiednio wykadrować projekt tak aby miał on odpowiednie wymiary.
Karty personalizowane
Istnieje możliwość druku kart personalizowanych (np. karty z numerami seryjnymi, albo rózne karty na jednym zamówieniu). W tym celu należy przygotować:
* wielostronicowy plik PDF - każda strona na jedną kartę (w przypadku druku z białym należy przygotować drugi plik na biały kolor)
* albo wiele plików PDF - jeden plik na jedną kartę (przy druku z białym kolorem należy przygotować dwie strony: pierwsza strona na biały, druga na kolor).

Możecie Państwo zlecić nam wykonanie odpłatnej personalizacji w tym wypadku należy wysłać osobno projekt grafiki i bazę danych z danymi zgodnie z 
instrukcją przygotowania personalizacji
Szablon
W celu ułatwienia projektowania proponujemy ściągnięcie szablonu, według którego można przygotować pracę.
Pobierz plik:
Szablon karty biznesowej  
UWAGA! Szablon służy jako wzór do projektowania. Przed zapisaniem gotowego projektu szablon należy usunąć, aby nie został wydrukowany razem z użytkiem!


Grafika
Model kolorów
Pracę należy przygotować w modelu CMYK (nie dotyczy prac z uzyciem dodatkowych kolorów), jeżeli występują w pracy obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa. 
Miesznie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji. 
Czarna apla
Aby uzyskać pełną, ciemną czerń należy użyć koloru czarnego zbudowanego ze składowych 33%C 33%M 33%Y 100%K. 
 
Przejścia tonalne
Nie stosuj przejść tonalnych do wartości mniejszej niż 5%.
Optymalna rozdzielczość
Optymalną rozdzielczością dla grafiki rastrowej i zdjęć jest 600dpi.
Rozmieszczenie obiektów
Obracając projekt o -90 stopni należy sprawdzić czy mapy bitowe obracają się poprawnie.

Wszystkie teksty umieszczaj na osobnej warstwie (górnej).

W przypadku zapisu jako CDR pracę należy zgrupować oraz zamienić czcionki na krzywe.
W pliku należy zdefiniować format strony zgodny z w.w. formatem projektu a projekt umieścić centralnie na stronie.
W przypadku zapisu jako EPS projektu bez tła (białego) należy go ograniczyć ramką o wymiarach zgodnych z w.w. formatem projektu.


Z uwagi na tolerancję pozycjonowania podłoża mogą wystąpić pewne przesunięcia pracy względem użytku. Dlatego odradzamy umieszczania wokół projektu wszelkiego rodzaju ramek, których niecentryczność na użytku może być widoczna.

Wszystkie strony w pliku powinny mieć tę samą orientację. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku wydruków składanych, czy po złożeniu obie strony mają poprawną orientację. 
Użytki domyślnie odwracane są „Head to Head".

Kolor biały
Ploter UV ma możliwość druku w białym kolorze. Daje to możliwość druku tylko białym lub CMYKiem z użyciem białego poddruku na kolorowych i przezroczystych materiałach.
Aby zamówić produkty z białym poddrukiem należy przygotować dokument składający się z {stron} {dodstr} stron:
 
  1. pierwsza strona z kolorowym projektem,
  2. druga strona z białym poddrukiem (tylko na kolorowych i bezbarwnych materiałach
  3. trzecia strona z kształtem do wycinania krzywoliniowego (tylko wtedy, gdy zaznaczono taką opcję).
 Można przygotować również oddzielne pliki - jeden z projektem kolorowym (z dopiskiem „kolor” w nazwie pliku), drugi z poddrukiem (plik z białym musi mieć w nazwie słowo „bialy"), opcjonalnie trzeci z kształtem do wycięcia (ze słowem „ciecie” w nazwie).
Tak przygotowane pliki należy spakować do formatu ZIP albo 7z.
Przykład:
    personalizowane karty przezroczyste, 60 kart kolorowych i wspólny poddruk, pliki mają nazwy:
    karty_przezroczyste_kolor.pdf (60 stron kolorowych), karty_bialy_60x.pdf (1 strona czarno-biała).


Przygotowanie pliku z poddrukiem
Projekt należy skopiować do oddzielnego pliku i zamienić wszystkie kolory na czarny (100% K). Zamiana czarnego na biały następuje w oprogramowaniu maszyny.
Ze względu na występujące różnice w dopasowywaniu kolorów, elementy z poddruku powinny być mniejsze od ich kolorowych odpowiedników o 0.1 mm.
Jeżeli tworzą Państwo projekty w CorelDRAW, to do wypełnionych na czarno obiektów należy dodać biały kontur grubości 0.1 mm. Przy projektowaniu należy uwzględnić fakt, że w przypadku cienkich kresek (np. w drobnych fontach) nie będzie możliwości zawężenia poddruku względem projektu, co może niekorzystnie wpłynąć na jakość wydruku.


Pod małe teksty w kolorze czarnym (100% black) poddruk nie jest wymagany.

UWAGA!
Obiekty w kolorze białym zdefiniowanym jako C0%, M0%, Y0%, K0% nie będą wydrukowane.


Zapis do pliku
Formaty plików
Preferowane: PDF, EPS, PRN
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). Do zleceń z tymi plikami doliczamy 3,5 zł za przygotowanie pliku PDF.
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
PDF, EPS, PRN
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). Do zleceń z tymi plikami doliczamy 3,5 zł za przygotowanie pliku PDF.
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
Uwagi
Przy zapisie do PDF-a należy ustawić wysoką rozdzielczość grafiki. PDF zapisz w wersji 1.4 (zgodnej z Acrobat 5.0.)

Jeśli w pracy występuje tekst pamiętaj, że przed zapisaniem pracy należy zamienić go na krzywe lub osadzić czcionki w pliku (w plikach PDF).
Nie rasteryzuj tekstów!!!

 Jeśli praca zawiera więcej niż jedną stronę, zapisz wszystkie strony w jednym pliku. Jeśli wybrany przez ciebie format nie pozwala na taki zapis, zapisz dwa odrębne pliki z nazwami awers i rewers. (np.: projekt_awers.tiff, projekt_rewers.tiff)
 

W przypadku przygotowywania osobnych plików do uszlachetniania należy w ich nazwie zawrzeć informację, której strony dotyczą (np.: maska_awers.pdf, maska_rewers.pdf)

Jeśli wysyłasz więcej niż jeden plik, spakuj pliki do formatu ZIP.

 W przypadku zapisu TIFF, należy zapisać plik jako jedna warstwa, bez dodatkowych kanałów.

 W przypadku skomplikowanych projektów zawierających wiele warstw, nachodzące na siebie grafiki, cienie, przezroczystości itp. należy, na ile jest to możliwe, spłaszczyć do jednego obrazu tła, zachowując w postaci wektorowej jedynie teksty, loga, linie i inne istotne elementy projektu.
W szczególności problem dotyczy programu CorelDRAW X4, gdzie w skrajnym przypadku pomimo prawidłowo wyglądającego pliku PDF na wydruku mogą pojawić się błędy.


Informacje dodatkowe
Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL