| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
KASETONY I LITERY
DRUK I WYCINANIE
GADŻETY REKLAMOWE
PRÓBKI I WZORNIKI
 PAKIET ANTYVIRUSOWY 


        

Plomby gwarancyjne

 


Rys.1


Rys.2


Rys.3

Wymiary
Format arkusza
500mm x 350mm.
Obszar zadruku
494mm x 344mm
Format projektu
Należy przygotować pełen arkusza z użytkami. Wielkość projektu  (łącznie z paserami o których mowa poniżej) nie może przekroczyć obszaru zadruku.
Pobierz plik:
Plomby gwarancyjne  
Pojedyńcza plomba
 • Dowolnego kształtu;
 • obiekty istotne nie mogą znajdować się w odległości mniejszej niż 2mm od planowanej linii nacinania;
 • plomby o jednolitym tle (np. białym, czerwonym itp.) w kształcie prostokątów można projektować bez spadu (p. rys. 2)
 • w przypadku, gdy plomba ma niejednolite tło( między sąsiednimi plombami występuje przejście tonalne) lub ma inny kształt niż prostokąt należy zaprojektować ją ze spadem (rys.1). Spad wyprowadzić 2 mm poza linię nacinania;
 • nie projektować ramek, obwódek itp. blisko linii nacinania (min. 5 mm). Z uwagi na tolerancję nacinania - +/- 1mm plomby będą nieestetyczne.
 • projekt musi być wycentrowany względem środka strony.
Projekt linii cięcia
 • musi zawierać linie cięcia i pasery położone tak samo jak w projekcie do druku;
 • dla etykiet prostokątnych (z ostrymi narożnikami ) linie cięcia projektujemy zawsze jako linie pionowe i poziome biegnące przez cały arkusz (nie mogą wychodzić poza arkusz !).
 • dla pełniejszego zabezpieczenia plomb przed oderwaniem należy zaprojektować na powierzchni plomby specjalne nacięcia - patrz rys. C . Nacięcia winny być równoległe do krótszego boku plomby - osoba próbująca ją oderwać zacznie najprawdopodobniej od tego boku (tak jest najłatwiej). Należy mieć na uwadze, że nacięcie ma szerokość ok. 0,3 mm i tolerancję położenia +/- 1 mm - aby nie trafiło w np. kod kreskowy
 • linie nacinania projektować jako włosowe w kolorze czarnym 100%; zgrupować je;
 • pasery projektować linią włosową w kolorze magenta 100%
 • linie nacinania nie mogą pokrywać się gdyż laser natnie dwukrotnie miejsce nakładania się linii przecinając podłoże na wylot
 • szablon należy po spasowaniu z projektem arkusza do druku, zapisać w osobnym pliku.
Pasery
W narożnikach arkusza (w obszarze zadruku) umieścić pasery (wystarczą 4 narożniki o boku 10 mm) rysowane linią włosową. oba pliki (arkusz i szablon) muszą zawierać identycznie umieszczene pasery.


Grafika
Model kolorów
Pracę należy przygotować w modelu CMYK (nie dotyczy prac z uzyciem dodatkowych kolorów), jeżeli występują w pracy obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa. 
Miesznie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji. 


Przy definiowaniu własnych kolorów CMYK suma wartości tonalnych w jednym punkcie nie powinna przekraczać 300% (przy kartonach jednostronnie powlekanych po stronie niepowlekanej nie może przekraczać 200%; szczególnie należy unikać umieszczania nasyconych apli w tych samych miejscach na awersie i rewersie użytku). W pracach gdzie ten parametr jest przekroczony reklamacje nie będą uznawane. (Czyli mn. nie można budować koloru czarnego z czterech 100% składowych.)

Dla wydruków uszlachetnianych poprzez laminowanie suma wartości tonalnych w jednym punkcie nie powinna przekraczać 250%.
Czarna apla
Aby uzyskać pełną, ciemną czerń należy użyć koloru czarnego zbudowanego ze składowych 33%C 33%M 33%Y 100%K.
Szara apla
W przypadku gdy kolor tła ma być szary, należy zbudować je korzystając ze składowej „K", bez użycia pozostałych kolorów „CMY"
Przejścia tonalne
Nie stosuj przejść tonalnych do wartości mniejszej niż 5%.
Do przejścia tonalnego dodaj szum, aby uniknąć pasmowania.
Optymalna rozdzielczość
Optymalną rozdzielczością dla grafiki rastrowej i zdjęć jest 300dpi.
Rozmieszczenie obiektów
Istotne obiekty (zdjęcia, grafika, teksty) nie mogą znajdować się w odległości mniejszej niż 3 mm od krawędzi formatu użytku i linii składania (bigów, falców).

Obracając projekt o -90 stopni należy sprawdzić czy mapy bitowe obracają się poprawnie.

Wszystkie teksty umieszczaj na osobnej warstwie (górnej).

W przypadku zapisu jako CDR pracę należy zgrupować oraz zamienić czcionki na krzywe.
W pliku należy zdefiniować format strony zgodny z w.w. formatem projektu a projekt umieścić centralnie na stronie.
W przypadku zapisu jako EPS projektu bez tła (białego) należy go ograniczyć ramką o wymiarach zgodnych z w.w. formatem projektu.


Z uwagi na tolerancję cięcia mogą wystąpić pewne przesunięcia pracy względem krawędzi użytku.
Dlatego odradzamy umieszczania wokół projektu wszelkiego rodzaju ramek, których niecentryczność na użytku może być widoczna.


Tolerancja cięcia i bigowania wynosi ±2mm. Dlatego też należy unikać tworzenia na linii bigowania (grzbiecie) widocznej granicy pomiędzy projektem frontu a tyłu pracy.

Wszystkie strony w pliku powinny mieć tę samą orientację. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku wydruków składanych, czy po złożeniu obie strony mają poprawną orientację. 
Użytki domyślnie odwracane są „Head to Head".


Zapis do pliku
Formaty plików
Plik do druku:Preferowane: PDF
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). 
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
CDR
Akceptowane: EPS, TIFF, JPEG, PDF
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
Plik do nacinania:  Preferowane: PDF
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). 
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
CDR
Akceptowane: EPS, PDF
Aby dołączyć pliki do zlecenia należy je razem spakować do formatu ZIP.
Uwagi
Jeśli w pracy występuje tekst pamiętaj że przed zapisaniem pracy należy zamienić go na krzywe, bądź też osadzić w pliku czcionki wykorzystane w pracy.

Przy zapisie do PDF-a należy ustawić wysoką rozdzielczość grafiki. PDF zapisz w wersji PDF/X, PDF/X-1a lub PDF 1.3 (Acrobat 4.0.)

Plik postscriptowy musi być wypuszczony jako „kompozyt".

UWAGA!
W pliku do druku nie zapisywać planowanych linii cięcia! Konieczne są natomiast pasery - bez nich etykiet nie da się naciąć!Informacje dodatkowe
Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.

Zlecamy sprawdzić wytyczne dotyczące naklejania plomb. Zobacz tutaj


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL