| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
KASETONY I LITERY
DRUK I WYCINANIE
GADŻETY REKLAMOWE
PRÓBKI I WZORNIKI
 PAKIET ANTYVIRUSOWY 


        

Książki, broszury, katalogi

 


Specyfikacja produktu
Formaty użytkówKsiążki i broszury drukujemy w dowolnych formatach nie większych niż:
318 x 480mm dla stron kolorowych, 314 x 454mm dla stron czarno-białych.
Wymiary gotowych książek ograniczone są również sposobem oprawy. 
zobacz
ograniczenia
>>
Wnętrze książkiStrony czarno-białe:
Druk na produkcyjnej maszynie Xerox Nuvera 288 Digital. Druk dwustronny (1/1) grayscale (druk w odcieniach szarości). Papiery offsetowe i powlekane o gramaturach od 80g/m² do 150g/m².

Strony kolorowe:
Druk cyfrowy na produkcyjnej maszynie najwyższej generacji Xerox iGen 5Druk dwustronny (4/4) CMYK (nieograniczona liczba kolorów). Papiery offsetowe i powlekane o gramaturach od 80g/m² do 300g/m².
OkładkaDruk czarno-biały:
Druk na produkcyjnej maszynie Xerox Nuvera 288 Digital. Druk dwustronny (1/1) grayscale (druk w odcieniach szarości). .
Biały karton powlekany matowy 200g/m², kolorowy karton COLORATION 160g/m²

Kolorowa:
Druk cyfrowy na produkcyjnej maszynie najwyższej generacji Xerox iGen 5Druk dwustronny (4/4) CMYK (nieograniczona liczba kolorów). Przy oprawie klejonej druk jednostronny.
Karton jednostronnie powlekany, karton obustronnie powlekany mat i błysk w gramaturach dostępnych w kalkulatorze.

Możliwość uszlachetniania jednostronnego okładki:
  • laminat mat, błysk i soft-touch. 
  • laminat mat/soft-touch + lakier selektywny UV 
  • laminat mat/soft-touch + lakier selektywny 3D
OprawaProponujemy następujace formy oprawy:
- Szycie zeszytowe (z kształtowanym grzbietem) >>
- Klejenie grzbietowe >>
- Dziurkowanie pod segregator >>
- Twarda oprawa (patrz opis niżej)

Książki klejone jak i szyte mogą mieć wymiar pomniejszony o 2-4mm ze względu na konieczność wyrównania brzegów po sklejeniu lub zszyciu.

W przypadku zamówienia bez oprawy otrzymają Państwo osobno wydrukowane i przycięte okładki oraz osobno stosy pozbieranych i przyciętych na wymiar kartek środka.

Broszury w oprawie zeszytowej mają przycinaną tylko jedną krawędź równoległą do grzbietu. Pozostałe dwie krawędzie są wyrównywane przez utrząsanie. W związku z tym mogą występować niewielkie przesunięcia pomiędzy kartkami (do 0.2mm).

W przypadku grubych broszur występuje zjawisko sukcesywnego „przesuwania” grafiki i tekstów na stronie od grzbietu do zewnętrznej krawędzi broszury.

W przypadku wyboru dziurkowania jako formy oprawy, przez okładkę rozumiemy 2 kartki przycięte do formatu publikacji pierwsza na wierzchu egzemplarza, druga na spodzie. Cały stos wnętrza wraz z okładkami posiada nawiercone dziurki o średnicy Ø 6mm
.

UWAGA! Jeśli wymagana jest impozycja inna niż stosowana domyślnie w D&D, tj. klejenie lub szycie zeszytowe, należy przy składaniu zamówienia precyzyjnie opisać to w uwagach do zlecenia.
Twarda oprawaSztywna, kolorowa okładka do książek i albumów kaszerowana wydrukiem na papierze samoprzylepnym wg projektu klienta. Powierzchnia okładki jest uszlachetniana przez laminowanie folią błyszczącą lub matową. Grubość tektury okładki - 2mm.

W twarde okładki zawieszamy bloki sklejane na grzbiecie klejem na gorąco (jak w oprawie miękkiej).
Bloki klejone na gorąco składają się z pojedynczych kartek z treścią książki i są klejone w klejarce (identycznie jak przy oprawie miękkiej).

Pierwsza strona książki jest przyklejana do wyklejki na obszarze ok 4 mm.


UwagiW odróżnieniu od technologii offsetowej (jak w tradycyjnych drukarniach) w urządzeniu laserowym występuje wysoka temperatura druku, papier nieco kurczy się i ulega niewielkiemu pofalowaniu co może być widoczne w grzbiecie książki.

 Z przyczyn ekonomicznych nasze książki w niektórych formatach mają włókno papieru wzdłuż krótszego boku co może być przyczyną większego pofalowania kartek i mniejszej trwałości oprawy. W razie konieczności oprawy zgodnej ze sztuką introligatorską należy skonsultować cenę druku z działem obsługi klienta.


Specyfikacje powiązane
Specyfikacja druku na Xerox iGen5
Specyfikacja druku na Xerox Nuvera 288 Digital
Specyfikacja Introligatorki
Specyfikacja uszlachetniania


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL