| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
KASETONY I LITERY
DRUK I WYCINANIE
GADŻETY REKLAMOWE
PRÓBKI I WZORNIKI


        

Barwione w masie

 
Wymiary
Format użytku
Kartony standardowe - maksymalnie 318mm x 466 mm
Kartony eksluzywne - maksymalnie 318 mm x 338 mm
Niektóre technologie mogą powodować dodatkowe zmniejszenie maksymalnego użytku.
 
Format projektu
Jest to rozmiar (w milimetrach) przygotowywanego pliku (użytek wraz ze spadem). - (użytek wraz ze spadem)

UWAGA!
Nawet jeśli twoja praca nie posiada tła wyprowadzonego na spad, format projektu musi być zachowany. Dlatego format projektu należy ograniczyć prostokątem na najniższej warstwie, bez konturu (outline) i wypełnienia, lub (w przypadku pliku rastrowego) odpowiednio wykadrować projekt tak aby miał on odpowiednie wymiary.
Spad
Tło pracy oraz wszystkie obiekty przylegające do krawędzi użytku należy wyprowadzić na spad poza krawędź użytku. Przy tej pracy spad wynosi 2 mm z każdej strony.  
Dla prac wycinanych ploterowo (dowolne kształty) spad wynosi 3mm z każdej strony. 
Oznaczenie bigowania
W przypadku bigowania, perforacji lub falcowania pracy należy przy składaniu zamówienia opisać w uwagach miejsce bigu i kierunek łamania V, C, Z.
Jeśli jest to możliwe należy miejsca bigu oznaczyć cienką linią na spadzie lub na brzegu użytku.
Nie dotyczy wydruków wycinanych ploterowo o dowolnych kształtach (wszystko jest uwzględniane na siatce cięcia).


Dodatkowy kolor BIAŁY
Jak przygotować plik do druku dodatkowym kolorem Tylko Biały lub Biały + CMYK.
Do druku kolorem białym oraz do białego poddruku dla kolorów cmyk wymagane jest przygotowanie w pliku dodatkowego koloru nazwanego „White". Najprostszym sposobem utworzenia takiego koloru w programie graficznym jest pobranie go pipetą z przygotowanej przez nas próbki dostępnej w pliku White.pdf lub White.cdr (v.15)
Elementy grafiki drukowane białym kolorem muszą być w projekcie nad grafiką CMYK i mieć zadany Overprint (kolor musi być „Nadrukowany").

Paletę kolorów dodatkowych można też przygotować samemu.

   
Zobacz instrukcję jak dostosować twój program graficzny do łatwego, szybkiego i pewnego projektowania kolorów spotowych:
instrukcja CorelDRAW Instrukcja AdobeIlustrator


Prace należy przygotować z wykorzystaniem opisanej technologii kolor Biały. 
W przypadku etykiet przezroczystych dopuszcza się jednak wykonanie Druku CMYK (bez poddruku). Ze względu na  ich specyficzne zastosowanie, w zależności od oczekiwanego efektu można w dowolny sposób projektować kolorowy zadruk CMYK bez poddruku, z poddrukiem, sam biały.  

W przypadku papieru Kraftliner zalecamy druk tylko CMYK (bez poddruku). Opcja CMYK + biały dostępna dla tego papieru dotyczy dodatkowego koloru, który wystepuje obok CMYKA - jako kolor biały, a nie jako poddruk.
Etykiety, w zależności od sposobu aplikacji, powinny być przygotowane standardowo (aplikacja na powierzchni) lub w lustrze (aplikacja pod powierzchnią).  


Uwaga!
Przy małych czcionkach i elementach mogą wystąpić widoczne przesunięcia w pasowaniu.
Zobacz film jak przygotować
Obejrzyj film jak przygotować kolor biały.


Przygotowanie dodatkowego koloru Liquid Metal i lakieru selektywnego UV
Dodatkowy kolor Liquid Metal oraz lakier selektywny, przygotowuje się tak samo. Należy przygotować dodatkową/e stronę/y oraz nanieść na niej obszary lakierowane w jednym kolorze (K 100%). Obraz do lakierowania wybiórczego nie może zawierać odcieni szarości. Nawet nieznaczne, jasne szarości są automatycznie konwertowane na czarny i będą zalakierowane.

Uwaga.
Nie zaleca się lakierowania i stosowania efektu Liquid Metal dla elementów cieńszych niż 0,4 mm w pozytywie oraz 0,6 mm w negatywie. Zalecana minimalna wielkość czcionki to 10 pkt., odstęp między elementami nie mniejszy niż (0,5mm); Istnieje możliwość  przesunięcia względem druku o 0,3mm. 
Nie zalecamy projektowania efektu Liquid Metal do spadu, jak również na bigach, ze względu na możliwość pękania/kruszenia folii metalizowanej na krawędziach/bigach.  
Przy użyciu Liquid metalu na większych elementach/apli może pojawić się efekt niejednorodności krycia.

LiquidMetal jest kolorem nadrukowanym. W związku z tym, ze względu na dokładność pasowania (0,3mm), nie należy usuwać/wybiarać grafiki tła w projekcie CMYK, Strona z projektem tła nie powinna też zawierać powtórzonych elementów maski.

Przy użyciu Liquid metalu na większych elementach/apli może pojawić się efekt niejednorodności krycia. 
 

Istnieje możliwość łączenia na jednej stronie projektu dwóch różnych kolorów metalizacji oraz lakieru Selektywnego UV. Elementy te powinny być odsunięte od siebie mi. o 1mm. Z uwagi na możliwość pomyłki szczególnie istotne jest tutaj opis plików lub zachowanie kolejnosci stron w pliku (patrz poniżej).

Elementy Liguid Metal oraz lakier selektywny muszą być od siebie odsunięte o minimum 1 mm

Na kartonach barwionych w masie nie dopuszczamy Liguid metalu oraz lakierowania selektywnego do spadów.

Uwaga!
Ze względu na dopuszczenie łączenia technologii na jednym projekcie prosimy o przesyłanie pojedynczych plików spakowanych do formatu ZIP. Nazwa pojedynczego pliku musi jednoznacznie określać, czego dotyczy:  awers/rewers/złoto/srebro/UV/maska do cięcia.
Dopuszczamy przygotowanie wielostronicowego pdfa. W tym wypadku koniecznie należy zachować kolejność przygotowanych plików:
  • druk awers (jeśli strona jest bez wydruku trzeba dodać pustą stronę)
  • druk rewers (jeśli strona jest bez wydruku trzeba dodać pustą stronę)
  • Złoto
  • Srebro
  • Lakier selektywny UV
W przypadku plików wielostronicowych, nie mamy możliwości weryfikacji, która maska jest złota, srebrna czy z lakierem. Pliki zawsze zostaną wydrukowane w takiej kolejności, jak zostaną przygotowane. Tym samym zachowanie kolejności jest szczególnie istotne przy wyborze łączonych technologii złoto/srebro czy złoto/srebro/ lakier UV. Wycinanie ploterowe (dowolnych kształtów)
Jak przygotować do wycinania ploterowego dowolnych kształtów?
Kalkulator umożlwia zamówienie użytków o dowolnych kształtach. W przypadku użytków łączących w sobie dowolny kształt, bigi (np. zaproszenia składane, pudełka, mini teczki) i druk na papierach powlekanych mat/błysk - konieczne jest laminowanie, celem uniknięcia pęknięć na łamaniach.  Więcej szczegółów dotyczących przygotowania w linku

Zobacz jak przygotować


Personalizacja
Jeśli chcesz personalizować pracę zapoznaj się z instrukcją „jak przygotować” do druku personalizowanego.
 
  Zobacz tutaj >>


Zapis do pliku
Formaty plików
Preferowane: PDF
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). 
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"
PDF, EPS, PRN
Akceptowane: CDR, TIFF, JPG (niepolecane). Do zleceń z tymi plikami doliczamy 3,5 zł za przygotowanie pliku PDF.
Uwaga! z programu InDesign przyjmujemy wyłącznie pliki postscriptowe lub prosimy o umieszczenie w uwagach zlecenia informacji: "Uwaga plik z InDesign. Proszę o wykonanie PSa"

Uwagi
Przy zapisie do PDF-a należy ustawić wysoką rozdzielczość grafiki. PDF zapisz w wersji PDF/X, PDF/X-1a lub PDF 1.3 (Acrobat 4.0.)

Jeśli w pracy występuje tekst pamiętaj, że przed zapisaniem pracy należy zamienić go na krzywe lub osadzić czcionki w pliku (w plikach PDF).
Nie rasteryzuj tekstów!!!

W przypadku skomplikowanych projektów zawierających wiele warstw, nachodzące na siebie grafiki, cienie, przezroczystości itp. należy, na ile jest to możliwe, spłaszczyć do jednego obrazu tła, zachowując w postaci wektorowej jedynie teksty, loga, linie i inne istotne elementy projektu.
W szczególności problem dotyczy programu CorelDRAW X4, gdzie w skrajnym przypadku pomimo prawidłowo wyglądającego pliku PDF na wydruku mogą pojawić się błędy.


Informacje dodatkowe
Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL