| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
KASETONY I LITERY
DRUK I WYCINANIE
GADŻETY REKLAMOWE
PRÓBKI I WZORNIKI


        

Wizytówki

 


Specyfikacja produktu
Opis produktuDruk offsetowy na maszynie Heidelberg Speedmaster SM52. Druk cyfrowy na produkcyjnej maszynie najwyższej generacji Ricoh Pro C9210. Druk jednostronny lub dwustronny: (4/0 lub 4/4) CMYK (nieograniczona liczba kolorów), Rozmiar użytku (gotowej wizytówki po obcięciu): 50 x 90 mm, 55 x 85 mm, 55 x 90 mm lub 50 x 181 mm.

Opcje uszlachetniania:
laminowanie mat / błysk / soft-touch
laminowanie mat + lakierowanie selektywne 3D
laminowanie mat + tłoczenie
laminowanie mat + lakierowanie selektywne 3D + tłoczenie


Wizytówki TŁOCZoneTłoczenie nadaje wydrukowi wyjątkowy charakter, dzięki efektowi wyraźnie widocznej wypukłości/wklęsłości. Pozwala zaakcentować elementy wcześniej wydrukowane, jak i elementy niezadrukowane. W tym drugim przypadku, szczególnie ciekawy efekt można uzyskać tłocząc na białym lub jednolitym kolorowym tle.
W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje tłoczeń. 

Tłoczenie wypukłe - tłoczenie to jest możliwe dla wydruków wykonanych na kartonie dwustronnie powlekanym 350 g/m2, uszlachetnionych laminatem (mat, błysk, soft-touch). 
Tłoczenie realizowane jest przy użyciu dwuczęściowych matryc, które są przez nas archiwizowane, umożliwiając ich ponowne wykorzystanie bez konieczności ponoszenia kosztów przy składaniu dalszych zleceń z użyciem tej samej matrycy.
Dopuszczalna jest tolerancja w spasowaniu tłoczenia z drukiem 0,4 mm.


Tłoczenie wykonujemy jako ​ wypukłe na awersie, rewers wklęsły 

Tłoczenie wklęsłe realizujemy na papierach/kartonach:
- Wild 450g/m2, 900μm (!)- to wyjątkowy papier produkowany w 35% z dodatkiem włókien bawełny. Jest wyjątkowo spulchniony, dedykowany do tłoczenia. Tłoczenie jest wyjątkowo głębokie, druk zbliżony do wydruków na papierze czerpanym (występują niejednorodności na aplach i tintach), a krawędzie papieru nie są idealnie gładkie po cięciu. 

- Astro Pack 450g/m2, 630μm - doskonała sztywność, naturalna struktura papieru i podwyższona biel. Dzięki temu pięknie się na nim prezentują np. wizytówki z elementami tłoczenia;
- Keykolour 650μm -  najwyższej jakości papier o oryginalnej strukturze z certyfikatem ECF. Keaykolour cechuje się dużym wolumenem
i znakomitą sztywnością , dzięki czemu jest doskonałym wyborem w przypadku tłoczenia;
- jednostronnie powlekany 250 i 300 g/m2 - karton stosowany na okładki książek i teczki;
- kreda 350g/m2 - karton na zaproszenia, wizytówki

Tłoczenie realizowane jest przy użyciu jednorazowych matryc. 
Nie jest możliwe pasowanie tłoczenia z drukiem. Tłoczenie wklęsłe zalecane jest dla elementów niezależnych od druku, stanowiących graficzny akcent i podnoszący wartość wizualną wydruku  lub elementów grafiki drukowanych, dla których nie ma znaczenia czy tłoczenie się idealnie wpasuje w druk, czy nie.  

Uwaga! - przy tłoczeniach zawierających bardzo duże elementy może dochodzić do wygładzenia rewersu w miejscu tłoczenia;


Tłoczenie wykonujemy jako wklęsłe na awersie. Rewers pozostaje nieprzetłoczony - gładki. 

Wizytówki z lakierem selektywnym UV i 3D wypukłymLakier selektywny, w poligrafii często nazywany również punktowym, to przeźroczysty lakier o bardzo gładkiej powierzchni. Miejsca/elementy pokryte takim lakierem są bardziej błyszczące i znacznie podnoszą walory prac. Optymalny efekt lakieru selektywnego uzyskuje się nanosząc go na prace z pokryciem matowym, dlatego też udostępniamy tę opcję tylko w połączeniu z laminatem matowym lub soft-touch. 

Lakier selektywny UV - pozwala na uwydatnienie wybranych, uprzednio wydrukowanych elementów projektu (np. logo, nazwa, nazwisko) lub na utworzeniu nowych elementów graficznych niezadrukowanych (widocznych tylko pod pewnym kątem), stanowiących ciekawy element tła. 
  • Grubość lakieru do 20 mikronów
  • Możliwość lakierowania dwustronnego.
  • Możliwość lakierowania do spadu.

Lakier selektywny 3D – podobnie jak lakier UV pozwala na uwydatnienie wybranych elementów projektów, ale dzięki swojej grubości sam efekt wyróżnienia jest zdecydowanie większy, a dodatkowo wyraźnie wyczuwalny pod palcem. Ciekawym zastosowaniem lakieru 3D jest tworzenie wypukłych struktur/ wzorów.
  • Grubość lakieru około 40 mikronów.
  • Z uwagi na znaczną wypukłość istnieje możliwość lakierowania tylko jednej, przedniej strony (tylko awers).
  • Nie zalecamy lakierowania do spadu ze względu na możliwość kruszenia przy cięciu.
Dodatkowy kolor
Liqiud Gold/Silver
Liquid GoldUszlachetnianie w technologii Liquid Gold/Silver pozwala selektywnie pokryć użytek grubą wyczuwalną pod palcem warstwą 3D o metalicznym połysku. Efekt Liquid Metal bez porównania bardziej przyciąga uwagę od znanego na rynku Hot-Stampingu. 
Laminat Soft TouchMatowa, miła w dotyku folia soft touch służąca do uszlachetniania druku, wyróżnia się przede wszystkim fakturą. Miękka i matowa, przypominająca aksamit, pozwala się wyróżnić wśród konkurencji. Doskonale podbija kolorystykę druku. Może być też łączona z wybiórczym lakierem UV: zestawienie matowego laminatu o przyjemnej teksturze ze śliskim, błyszczącym lakierem daje świetny efekt.
Wizytówki na kartonach barwionych w masieWizytówki na kartonach barwionych w masie z nadrukiem złotym lub srebrnym lub białym 3D.
Dostępne cztery rodzaje kartonów: burgund, mocca (brązowy), niebieski o wyjątkowo aksamitnej strukturze oraz czarny matowy, wszystkie w gramaturze 330g/m2.
Wysoka jakość w ekspresowym terminie
W przypadku koloru złotego i srebrnego wizytówki dostępne  jedno- i dwustronne. W przypadku koloru białego 3D wizytówki tylko jednostronne (w przypadku druku dwustronnego mogłoby dojść do odpryskiwania nadruku).
Wizytówki Multi Layer
 
Wizytówki Multilayer  - drukowane na papierach trzywarstwowych: kolor - biały - kolor o gramaturze 1000g/m2. Druk jednostronny tylko białym kolorem w specjalnym trybie na drukarce UV - litery są  wypukłe  (3D) ; wypukłość jest wyraźnie wyczuwana przy dotyku.
Doskonała sztywność, wysoka trwałość i najwyższa jakość.
Dostępne w trzech wariantach: Burgund – biały – burgund. Mocca – biały – mocca. Niebieski – biały niebieski.
Wizytówki składaneWizytówka składana jest bigowana przez środek tak, aby można było ją złożyć do formatu 50 mm x 90 mm. Wizytówka wysyłana jest w postaci rozłożonej.
UwagiD&D Sp. z o.o. nie gwarantuje powtarzalności kolorów w kolejnych nakładach druków offsetowych.

Laminowanie wizytówek może sprawiać, że kolory mogą różnić się od innych wydruków (np. papierów firmowych lub kopert)

Wizytówki jednostronne laminowane są jednostronnie lub dwustronnie. 

Specyfikacje powiązane
Specyfikacja druku na Heidelberg Speedmaster
Specyfikacja druku na Ricoh Pro C9210
Specyfikacja Introligatorki
Specyfikacja uszlachetniania


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL