| Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się    Zapomniałem hasła
Login : Hasło :    
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
KASETONY I LITERY
DRUK I WYCINANIE
GADŻETY REKLAMOWE
PRÓBKI I WZORNIKI
PAKIET ANTYVIRUSOWY


        

Jak zmierzyć długość linii cięcia

 
Aby zmierzyć długość linii krzywej należy pobrać z naszej strony nakładkę do programu CoreldDRAW™:
Pobierz plik:
DDCorelMacro.gms DDCorelMacro.gms
Nakładka działa we wszystkich wersjach Corela począwszy od CorelDRAW™ 10 wzwyż.

Aby dodać moduł do programu należy przegrać go do folderu ..\Draw\GMS znajdującego się w folderze, gdzie został zainstalowany program CorelDraw™. Przy typowych ustawieniach powinien to być: „C:\Program Files\Corel\Corel Graphics 12\Draw\GMS"

W programie CorelDraw X8 plik należy wgrać do „C:\Users\{nazwa użytkownika}\AppData\Roaming\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X8\Draw\GMS".

Nazewnictwo folderów może się różnić w zależności od wersji corela i systemu operacyjnego. Następnie uruchamiamy program CorelDRAW™ i wybieramy z menu Narzędzia -> Dostosowanie. Na ekranie powinno pojawić się okienko „Opcje"

Kliknij aby powiększyć

Zgodnie z oznaczonymi polami na powyższym rysunku wybieramy z listy opcji Polecenia, następnie z rozwijalnego menu wybieramy Makra. Na liście dostępnych modułów odnajdujemy makro DD.dlugosc.policz. Aby dodać przycisk z naszym makrem do listy przycisków należy „przeciągnąć myszką” wybrane makro na pasek z przyciskami i tam je upuścić. (czerwona strzałka na rysunku) 

Aby obliczyć długość linii cięcia należy zaznaczyć wszystkie wycinane kształty i kliknąć nowo dodany przycisk. 

W przypadku jeśli nie posiadają Państwo odpowiedniej wersji corela długość można zmierzyć dowolnym programem, który posiada funkcje umożliwiające mierzenie długości krzywej. Długość należy podać w milimetrach.
W przypadku braku odpowiedniego oprogramowania, można wydrukować na dowolnej drukarce linie cięcia w znanej skali i zmierzyć ręcznie długość linii za pomocą linijki, cyrkla lub nitki, a następnie przemnożyć przez znany współczynnik skali. Tak przybliżoną wartość należy wpisać do kalkulatora, a nasz pracownik skoryguje ją po sprawdzeniu długości w programie.


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL